V Košolnej to prvýkrát v sezóne prišlo. Prehra

22.08.2017 10:30

Tentoraz písal o zápase Košolná - Hrnčiarovce 5:2 (2:2)

Ahoj svetielka, tá Silvika sa mi dostala tuším poriadne do hlavy a ja do nej ani raz. No o fotbale som chcel. Naša brankárska jednotka pašla v sabótu na východ na svadbu a zhruba okolo šiestej večer v nedeľu začala vnímať základné obrysy. To my už sme mali dávno odohraté. Našťastie sme s tým počítali a tak sme Bufónovi zrušili nedeľný krúžok seniorov. Brankársky post vyriešený, zostava presne ako minulý týždeň. Hra začala a domáci s vítrem v zádech sa do nás pustili ako osy. Osy s akým i/y? Tak sršne. Do desiatej minúty sme mali problém prihrať si trikrát za sebou, čo Košolania bez milosti využívali. Lopty sa však snažili pasovať do veľkého vápna, kde im však vietor z plachiet brali spoľahlivo fungujúci Marcelinho s Ivušom, prípadne zaskočil Milanko. Nevyzeralo to s nami dobre, najmä po zhruba štvrtom rohu domácich, z ktorého sa ujali Miškom Hrušovským vedenia. Na rohu päťky stojaci Róberto len hlavou spravil sviečku, lopta minútu padala do malého vápna, Bufón loptu nedočiahol a na čiare už spoza bránkovej čiary ju neodvrátil ani Milan. 9.minúta 1:0. Domáci potom ešte chvíľu šlapali, ich tlak však začal upadať a ich útoky sa stali sporadickejšími. Väčšinu lôpt posielali do šestnástky dlhými nákopmi, tie však spomínaná stopérska dvojica s prehľadom odvracala.

Občas sme im s tým pomohli aj ja, Milanko, alebo Bufón. Ako tlak a veter ustávali, postupne sme sa osmeľovali aj my. Vzadu to už nebolo len o hasení, ale postupnej rozohrávke, samozrejme že sme sa nevyhli mnohým chybám, ale už sa na to dalo pozerať. A veselšie bolo keď Paťkoló zľava nacentroval dlhý pas, už som ho chcel zvozárovať (zvoziť), že kam to naslepo pasuje a kde sa vzal, tu sa vzal, pred šestnástkou Jeďo, ktorý predtým spálil len takú malú pološancu a prvú vážnejšiu príležitosť premenil na nádherný gól do vingla. 33.minúta a 1:1. A ešte lepšie mohlo byť, keď sa na ofenzívny výlet vybral skvele hrajúci Sedlo, loptu si po narážačke hodil medzi dvoch stopérov, sám sa rútil na bránu, pred šestnástkou ručnú brzdu zatiahol a Sedla zo zadu stiahol Volek. Žltá. Iba. Podľa vyjadrenia hlavného arbitra nedal červenú preto, že ho dvaja hráči križovali. Asi meter za jeho chrbtom... To zdravo nabudilo Jeďa, ktorý z priameho kopu nedal domácemu brankárovi šancu. 38.minúta a 1:2. Tak toto už začalo vyzerať výrazne optimisticky. Opäť sme si to však dodrbabrali sami, keď sme opäť neodvrátili ľahkú loptu z rohového kopu, tá sa odrazila pred Hrušínského, ten zľava vystrelil, na našu smolu však z uhla nemieril presne do brány, kde stála naša obrana, prudká lopta však našla na opačnej strane päťky voľného Zachara a ten aj s dávkou šťastia od brvna z metra vyrovnal. 40.minúta a 2:2. Polčas. Škoda zbytočného gólu, ale verili sme si, aj že tu môžeme vyhrať. Po dvoch chybách, keď najprv Róberto váhal v našej šestnástke s odkopom, tak hlavný neváhal a ukázal na biely bod.

On je určite svätý muž, pretože videl niečo len on sám. 46. minúta a prudkú penaltu Bufón vystihol, pretlačila sa však do siete aj tak. 3:2.

Domáci ešte oslavovali, Sedlo si to hneď po rozohrávke hodil medzi dvoch, vysunul Jeďa, ten mieril dobre brankárovi do protipohybu, aj tak mu však gólovku vykryl a k následnej dorážke sa mladší Vozo dostal neskoro. Všetko si mohol Pecko vynahradiť o pár minút neskôr, keď si skvele zabehol za obranu a nikým neatakovaný obstreloval domáceho gólmana, na Vozovu aj našu smolu mieril tesne vedľa. Času do konca bolo dosť a podľa obrazu hry bolo otázkou času, kedy to otočíme. Aj sme otočili. Ale zlým smerom. Najprv ma vyškolil na ľavej strane obrany nový hráč domácich Chudjak, zo strany sa rútil na Bufóna sám, ten loptu včasným vybehnutím stlmil, naďalej však smerovala do brány, z ktorej ju pred bránkovou čiarou vyhlavičkovala naša srbská akvizícia Dušan Stošič. Ten istý hráč sa rútil po Paťkolovej kolmici do šestnástky hostí, premeškal však príležitosť na strelu a to isté spravil aj s prihrávkou. To bola jedna zo štyroch dobrých prihrávok v zápase. Naším nádejám utnul tipec Homoľa. Starý Vozo prehral hlavičkový súboj, lopta sa dostala Homoľovi, chybička se vloudila aj spoľahlivej stopérskej dvojici, z ktorých ani jeden nevystúpil oproti a spoza šestnástky namieril presne k tyči. A sme v p... pane doktore. 64. minúta a 4:2. Flinty do žita sme však nehádzali, aj keď sme fungovali len na jeden motor. Rok výroby 1979, nabehaných 462.000 kilometrov, vynikajúci stav, ako nový. Sedlo. Do druhého sa nám však niečo zadrelo, budeme ho musieť v utorok pozrieť. Opäť k Sedlovi, jeho posledný prienik v zápase však smeroval len do vybehnutého Hudeka a tak skóre uzavrel peknou strelou pod brvno opäť Homoľa. 85. minúta a 5:2. More, výsledek jak keby nás bili jak Žito 44 a pritom vyrovnaný zápas, pohodovým divákom sa musel páčiť. A tie tabuľkové anomálie. V sobotu sa odohralo šesť zápasov, tie nás posunuli až na druhé miesto, za stavu 1:2, ak by sme dali ešte osem gólov, tak predbehneme aj Pavlice. Miesto toho sme tri dostali a tak sme klesli na tretiu priečku. Pozitívom však je, že Sitko má stále čisté konto. Nazdáááár.