V Hrnčiarovciach po víťazstve ďakovali fanúšikom. Menovite

15.03.2016 07:12

Tentoraz písal odľahčene o zápase Hrnčiarovce - Šulekovo 4:1 (0:1)

Milí priatelia,
ešte stále mám strach, že sa každú chvíľu zobudím. Ale už slepá vedma Irma to vedela. Ona v 75-tom predpovedala druhú svetovú vojnu. A nakoniec sa aj naše víťazstvo stalo skutočnosťou. 4:1. Ešte raz: 4:1. Všetci mi hovorili, to keď raz vyhráte, to sa bude písať samo. Aha. No jasné. Hlavne že mám v počítači nacysklostycstované výsledky 0:4, 1:5 a 2:6. Môžem ísť pekne odznova. Prvý polčas klasika. Územná aj herná prevaha, na našu ofenzívu však doľahla jarná únava a tak si jeden stopér hostí s prehľadom odkočíroval obe tykadlá našich. Za zmienku stojí situácia, keď Valšo hlavou predĺžil na Maťa, ktorý však v záklone nedopravil loptu do siete. Kam dopravil Rado svoju #sieť, tam sme už zase o pár minút boli aj my, keď loptou za obranu v 40. minúte prehodil vybehnuvšiého Kuzmiča Patrik Nemec - 0:1. Nebol som cez prestávku v kabíne, ale na lavičku sa José vrátil zachrípnutý.

Obetoval hlas pre dobro celku a jeho slová padli na úrodnú hrnčiarovskú pôdu, kedy najprv Kveto z priameho kopu namieril k vzdialenejšej žrdi, k vyrovnaniu prispel aj jemný teč hosťujúceho obrancu, aby si o dve minútky zobral loptu na polovičnej čiare, jedným pohybom oklamal celé Šulekovo, narazil si so Sedlom a chvalabohu loptu placírkou dobre netrafil, ale len tak, aby sa vodkočiarkovo dokotúľala k pravej tyčke. 2:1. Že sa chalan odtrhol, potvrdil opäť o minútku neskôr, keď Jeďovi hodil dlhý aut, ten sa otočil na desaťhalierniku v päťke a ľavačkou prestrelil bezmocného Tvrdého. 3:1. Na Jeďa sme potom 10 minút čakali po zápase, lebo hľadal ten desaťhaliernik, a až hospodár mu musel vysvetliť, že to je len obrazne.

57. minúta a zápas vo svojich rukách, to už v Hrnčiarovciach dlho nebolo, diváci sa bavili, kľudne im môžem poďakovať aj menovite, sťaby Frešo svojim voličom. Ďakujeme Stanko, Jožo, Martin, Lubo, Vladko a Báleš. V 75. minúte Jeďo jeďovkou opečiatkoval žrď, o minútku nastúpil Vozo a měl penu na rtu a takový ty rudý voči, o dve zinkasoval žltú, o ďalšíe tri už arbiter upozorňoval Sedla, že ukludnite si tú jedenástku. Tak ale dohrali sme všetci zdraví, gólovú bodku dal v 87. minúte Maťo Zaoral, keď si opäť po centri Kveta pekne zasekol loptu a ľavačkou nekompromisne skóroval. 4:1.

Takto by to malo vyzerať. Kompaktná defenzíva, kde najviac nabehal Miloš „Arda Turan“ ský, na druhej strane „Maicon“ Kollár, v strede Erikson s Dudkom a pred nimi neúnavný motor Rado Van, v strede stabilne dobre Sedlo a výnimočné kategórie Maťo s Kvetom, ktorí neúnavne menili miesta, ťažisko hry a v konečnom dôsledku aj stav zápasu. Tak sme to oslávili a potom z Hrnčiaroviec hovorím taxikárovi, že vyhoď ma na Mikovíniho. No a zrazu všetky čakali na autobus. To sú ale k...y. Nazdááár Koniec konverzácie na chate.