V Hrnčiarovciach oslávili Kelckú noc

28.03.2016 17:53

Tentoraz písal odľahčene o zápase Hrnčiarovce - Borovce 2:0 (1:0)

Milí priatelia,

že sa bude v Hrnčiarovciach meniť futbalová hymna už asi viete. Po novom budú pred zápasom hrať Keltov.  Staré legendy hovorili o tom, že ten Erikson je útočník jak víno. Zatiaľ čo si ostatní malovali vajcá, José cez víkend riešil jeden z najzložitejších rébusov, koho a kam postaviť. Len v jednom mal jasno. Erik Kelc hrot. A koho postaviť k nemu, tak to bolo za nobelovku. Nakoniec veľká vďaka, že prišiel Mirko Bé a opäť ukázal, že je platný hráč. Ale naspäť k Eriksonovi. V druhej minúte odsledoval Maťov prienik a brankárom vyrazenú loptu v sklze dopravil do siete. Druhá minúta 1:0. To je tak, keď sa želanie stane otcom myšlienky. Borovčania už v rámci hecovačky pred zápasom hovorili, že je jedna nula. Tak aj bolo. Akurát, že potom sme prestali hrať. Len jedno prirovnanie ma napadá. Je to ako keby ste zbalili najkrajšiu babu, zoberie vás k sebe a po dvoch minútach si dá dole nohavičky.

No a my sme 20 minút robili všetko možné, len nie to, čo sme mali. Tak boli tam aj svetlé momenty potom a to najmä po kombináciách. Ak sme dodržali jednoduché: odskoč od protihráča, prihraj a nabehni si, dalo sa na to pozerať. Ak sme ale išli do zbytočnej klučky, loptu sme stratili. Že zo svojho kumštu nestratil veľa ani Mirko Bé, ktorý okrem Dvorníkov rok netrénoval, čoby to bol za hráča, keby mu to čas dovolil? V 20. minúte naservíroval Eriksonovi takú loptu, že oči. Mladíckou nerozvážnosťou v 39-tych rokoch však pravačkou prestrelil. V Letanovciach sú v tých rokoch aj pradedovia. Ešte raz, Mirkovi patrí veľká vďaka, že nenechal chlapcov v štichu, ale to aj Jeďovi, ktorý celý týždeň bojoval s horúčkami a v nedeľu ráno pichol teplomer do mrazáku, že môže. Teplota zmizla. Nebolo to však dobré. Polčas. V kabíne trochu husto, zvlášť potom, čo nám Borovčania strelili v 43. minúte gól z ofsajdu, čo José vtipne pochopil ako varovný Boží prst. Ak by mal náhradníkov, vyčerpal by asi všetkých 6 striedaní, čo mal k dispozícii Janko Kozák v piatok. Takto nám len pekne nahlas vstúpil do svedomia. Čo ho však mohlo tešiť, bola ľavá strana. Zodpovedne a neúnavne bojujúci Maťo s Maiconom pridali k výkonu aj futbalový kumšt a na ich prieniky sa zo sna bude ešte dlho budiť pravá strana aj s obranou Boroviec.

V 61. minúte opäť zakombinovali, k strele sa dostal Maicon, brankár ho však vychytal, k lopte sa však dostal Maťo, tiesnený zacentroval a Erikson v záklone akrobaticky podpornou pravačkou skóroval – 2:0! Keby bol ozaj z tých Letanoviec, to čo by bol jaký bašável? By nestačili ani britské sociálne dávky. A to nehovorím o tom, že siahal na heštrik. Heštrik znamená niečo medzi tromi a štyrmi gólmi. Futbal však nie je len o góloch, oko znalca muselo pookriať pri akcii - Maťo s Maiconom tiesnení na vlastnej polovici, Maťo ťukol dozadu Vozovi, ten jemným nákopom prekopol dvojicu atakujúcich protihráčov na nabehnuvšieho Maicona, ktorý jemným priťuknutím pripravil loptu do rýchlej kontry opäť Maťovi. Pochvalu si však zaslúži aj Kveto, ktorý súc nebol tak individuálne výrazný, ako tomu bolo v minulých zápasoch, v ťažkých chvíľach to však bol on, ktorý zodpovednou a spoľahlivou hrou na pravom beku nedovolil hosťom pomyslieť na čo i len na zisk bodu. Toto som peknú vetu napísal, asi na chvíľu odbehnem na vécko. Už som naspäť. Ruky som si umyl. Hostia však takisto nechceli predať kožu lacno. Raz po brvne a tyči nás zachránila konštrukcia brány, alebo dobre chytajúci Kuzmič. Sa mu dobre chytá za mnu :-). Na druhej strane sa však Maťo preštrikoval celou obranou a hosťujúci brankár vytiahol zákrok roka a Eriksonov hetrik z bránkovej čiary odkopol obranca. V 75. minúte striedal Jeďo a na ihrisku sa o tri stupne ochladilo. Mal horúčku a né, že ne, klobúk dole za odhodlanie, vďaka však patrí všetkým na ihrisku, ale aj na lavičke, Josého robota začína prinášať prvé hlody práce, nejakým neprajníkom len spomeniem štyri špinavé mená. Vier šmucige namen: Kveto, Maicon, Valšo, Alda Turanský. Týchto chalanov vybavil, zatiaľ čo polovica dorastu pred nákupným centrom na Linke ťuká do mobilov. A tak sme si po zápase už druhýkrát zakričali, v sobotu budeme znova, k dispozícii bude Sedlo aj s Milošom, v Brestovanoch to bude horet. Nazdáááár