Pri vysokom víťazstve sme si neuvedomili zásadnú vec

30.08.2019 11:25

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Dolná Krupá 7:0.

 

Milí priatelia, v treťom kole sme privítali nedobrovolného nováčika ligy z Hornej Dolnej Krupej. Po dvoch kolách boli misky váh vyrovnané pri bilancii jedno víťazstvo a jedna prehra. Náš káder výrazne omladil, na ihrisku nefigurovala trojica Vozo, Jeďo, Sedlo dokopy s dvanástimi krížikmi na chrbte, ak by ma čítal preceda parlamentu, tak vysvetlím, že píšem o 120 rokoch. Dolnokrupani zase vytiahli legendy najväčšieho kalibru. Zo začiatku vyrovnaná hra sa začala otáčať v náš prospech po pár momentoch. Prvým bol hrubý faul rovnomenného protihráča, za čo aj Hrubý dostal žltú kartu. Z následného priameho kopu spoza šestnástky Pílka konečne loptu usmernil do priestoru brány. Múr nadstrelil a hosťujúceho gólmana podstrelil. 12. minúta a Pílka 1:0. Vedúci gól povzbudil naše ofenzívne snahy, čo však viedlo k menším oknám v obrane, naša nová brankárska akvizícia však ukazovala, že nevadí, že výbor je na suchých rožkoch a vode, investované eurá sa začínajú vracať späť. Najprv vyriešil čistú šancu hosťujúceho tímu a vysoké centrované lopty boli všetky jeho. Ak by ste hladali brigádnika na zber marhúl, alebo broskýn a nemáte rebrík, Erik vám ich pooberá z výskoku. Pohodu na naše kopačky potom vniesol ďalší nový kpt. Dudko. 50 m dlhý pas s presnosťou 1 centimetra poslal Queto do prava na voľného Milanka, ktorý prvou klučkou sám na seba domotal obrancu, tomu hned na to nasadil husle, potiahol k čiare a spätnou prihrávkou našiel na jedenástke Dudka, ktorý si loptu sekol a sálovkársky špicom ju nechytateľne umiestnil do pravého horného rohu. 29.minúta, Dudko 2:0.

To už sa aj na tribúnach začala rozlievat vlna eufórie a aj Anička v bufete musela zapnút na 120%. Do polčasu sa ešte raz zaskvel Eriksen v našej bráne a šlo sa do kabín. Pár minút po zmene strán opäť vytiahol bravúru Erik. Reflexívnym zákrokom po strele nikým nekrytého hosťujúceho útočníka na dvakrát zneškodnil 150% tutovku. Prvým dotykom ju vykryl a akrobatickým zákrokom na druhýkrát vytiahol tesne pred bránkovou čiarou. Do druhého dejstva však nastúpil aj nenásytný Paťkoló a hneď v 53. minúte po Pílkovej prihrávke do jemu ideálnej pozície lavačkou poslal Rošteckému loptu do protipohybu - 3:0. Súhra hráčov a nás divákov hnala náš tím dopredu, najmä Paťkoló pravdepodobne obedoval vlastnými silami uloveného, surového zajaca, lebo v šestnástke bol ako predátor. V 55. minúte dokonca výnimočne nedbal na starostlivo pripravený účes a do súboja v päťke vložil hlavu. Svoju. 4:0. Na tribúne sme skonštatovali, že vlastne nás majú všetci radi, teda okrem nočnej zmeny v Nicholause.

A to ešte nebolo všetko. V 70.minúte si feši opäť prebral loptu na svojej pozícii a presne do toho istého miesta poslal mičudu aj druhýkrát. Paťkoló - 5:0. A robí aj cez víkendy, tak snád zarobil aj na to, čo sa patrí do kabíny. Do listiny strelcov sa zapísal aj další nováčik v tíme, pohotovým volejom Marko van Hudec v 85.minúte. 6:0. Premiérový gól, tiež by sa patrilo, aby nakoniec jednoznačné víťazstvo zaslúžene z bieleho bodu pečatil po skvelom výkone za zaslúžených ovácií Eriksen. 90. minúta 7:0. V tej radosti z víťazstva však sme si s Jeďom ani neuvedomili jednu zásadnú vec: Však my sme im tam vóbec nechýbali. Nazdáááár.