Poďakovanie Milanovi Tomašovičovi za zapožičanie fotografií zo súkromného archívu a za komentár k fotografiám.

30.11.2014 11:15

Prípravka bola založená v roku 1996 za podpory vtedajšieho predsedu p. Kyselicu pod hlavičkou Skloplast Hrnčiarovce. Cieľom bolo prilákať k futbalu hlavne chlapcov z Hrnčiaroviec a postupne ich posúvať do žiackych kategórií. Trénovalo sa 3x týždenne po 2 h. V tej dobe prípravky nemali vlastnú súťaž. Hrávali sa len priateľské zápasy so Spartakom, Lokomotívou, Piešťanmi, Sereďou. Neskôr pribudli mužstvá zo Zelenča, Ružindola, Slávie, Chtelnice, Veľkých Úľan, Galanty. Hostili sme aj Rapid Bratislava. Hralo sa po celej ploche ihriska po 2x 35 min. Neskôr do družstva pribudli aj talentovaní hráči z rôznych trnavských mestských častí. Boli to chlapci vo veku 9, 10 a 11 rokov. Trénovalo sa veľmi poctivo, čo sa odrazilo na hernej disciplíne, výsledkom bola radosť v podobe dobrých výsledkov. Zúčastnili sme sa turnaja ktorý organizoval Spartak a víťaz postupoval ďalej do Nitry. Turnaj sme suverénne vyhrali a ako víťaz trnavského okresu sme cestovali do Nitry. Tu hralo 12 družstiev, nakoniec sme skončili na 6 mieste. Toto je veľmi stručné hodnotenie účinkovania prípravky v období rokov 1996 až 2001. Vtedajší tréner p. Milan Tomašovič všetkým chlapcom aj po rokoch vyjadruje srdečné poďakovanie za dobrú reprezentáciu mládežníckeho futbalu v Hrnčiarovciach.