Pecko musí prestať hazardovať so svojím pekným menom

06.09.2017 07:27

Pžátelé, kamažáti, načim mi takto príhodne začať, nastúpili sme protiva bývalému trénerovi a jeho novej družine a toto oslovenie mám od neho.

Tak si Pišta postavil zostavu konečne zo všetkého, čo mal na registračkách, domáci sa zišli v plnom počte okrem Filipalda, ten tam pobehoval po zranení pri lavičke v takom vesmírnom overale. Začali sme, domácim hral do nohy tuhý karpatský rock&veter, aj preto sa hra odohrávala zväčša na našej polovici, i keď hovoriť v tomto prípade o hre...Trocha nám tie lopty lítali proti vetru šelijak. Takže prvých 10 minút taká troška tragédia, potom sa nám tú guľatú podarilo dostať na zem, konečne si ju aj poprihrávať a hru optimisticky vyrovnať. Zrovna, ked už by som nefúkol ani desatinu, musel som dole. 16. minúta. Počas sprchy sa teda nič zaujímavejšie neodohralo, až na to, že o pár minút neskôr išiel dole aj náš srbský legionár, sprchu vo dvojici so mnou však neriskoval a zostal radšej na lavičke. Vyšiel som von v 32. minúte, stav 0:0 a dvakrát vidím, že sa Pecko rúti na brankára domácich. Už som napísal, že mu menom nenapíšem, kým nedá gól. Veď takto hazardovať s takým pekným menom?

Samozrejme nedal. Jednou z príčin, prečo to tak je, že trénujeme bez brankára. Palino sa akoby ešte nevrátil z tej svadby na východe, do brány musel Dudko, ktorý tým pádom chýbal v strede, v obrane, či útoku, tomu sa povie univerzál. Tréner to tam varil už do polčasu, do kotla ešte pred koncom prvej polovice hodil dve nové ingrediencie. Stále to však nemalo požadovanú chuť. Celé nám to zhorklo medzi tridsiatoušiestou a štyridsiatouprvou minútou. Krivda ešte v čistej pozícii nalomil brvno, aby o pár sekúnd prepol na level expert domáci Heriban. Prvé, po krátkom rohu sa zbavil Muna di Capria jak Othello Filomény, naviedol si loptu do šestnástky a nekompromisne k vzdialenej žrdi skóroval. To ho naštartovalo, aby o minútu na to po nezištnej prihrávke zatĺkol Hrnčiarovanom klinec aj do druhej strany rakvy. 39. minúta a 2:0. Dielo skazy dokonal o dve minútky na to. Hlavný arbiter bol vyhecovaný ako Lackov pes (Toto mi už vácej neob!, Nevidíš ako je ten pes vyhecovaný?), ale žeby si bol všimol evidentnú ruku domáceho útočníka v strede poľa, na to mu už dioptrie nestačili. Na keby sa však nehrá a Marčelo dokonal v rozpätí 4 minút dokonalý hetrik. 41. minúta, Heriban: Hrnčiarovce 3:0. A to s tým Peckom som spomínal, pravda? Ešte pred koncom prvej časti mohol stav skorigovať, keď dobre vbehol do ťažkej centrovanej lopty pred brankárom domácich, do súboja vbehol kopačkou na Ibru, lopta však len tesne minula domácu svätyňu. Polčas. Heriban nás priklincoval a na rakvu, aby sme náhodou po vetre nevyskočili sa nám posadil štvrtým gólom Krivda v 50. minúte. Zápas sa tým pádom už len dohrával, tréner, ked by mohol, by vymenil aj všetkých hráčov a niektorých aj trikrát. Teda okrem tradičných opôr, nášho Marcelinha, Ivuša, Sedla, Jeďa. Ale vraj sa pustil do štúdia biomolekulárnej nanotechnológie, že on si ich naklonuje. Ako som spomenul, zápas sa viac-menej dohrával, zaujali už len sľubná Sedlova šanca, kedy pálil nad, potom Ivušov ďalekonosný pokus vytlačil mladý Kessl na roh a tiež hlavička nad. 4:0. Máme nad čím premýšľať. Treba niečo zmeniť. Prvým opatrením bude jednoznačne presunutie druhého tréningu na koniec týždňa. Nazdáááár