Nemov guláš napokon na víťazstvo v Majcichove nestačil

07.06.2016 08:28

Tentoraz písal "Vozo" odľahčene o zápase Majcichov - Hrnčiarovce 0:0

Milí priatelia, po minulotýždňovej absencii glosy, ktorá nebola spôsobená výpadkom prdu, ale kvôli dôležitej medzinárodnej udalosti a to zahraničnej návšteve turnaja vo Frankfurte nad Mohanom autora týchto výplodov, som tu zas. V stručnosti z počutého, Dechtice chlapci zdolali jednoznačne 4:1, udalosťou kola bolo, že trafil aj Valšo. Zo zranenia sa vystrábil, opäť sa kvôli nemu musím začať holiť. Dole. Výborný výkon, dirigovaný zo sadu Sedlom nás cez týždeň napĺňal optimizmom uspieť aj v derby s Majcichovom. V sobotu Nemo navaril víťazný hrnčiarovský guláš a získal rad zlatej varešky, ale tú si radšej odložil k sestre, lebo bol od radosti celý do bezseba. Znepokojivé boli len šumy o zákulisných ťahoch ďalšieho z ašpirantov na zostup, vo vzduchu lietali päťstoeurovky. Nakoniec sa však ukázali ako nepravdivé. Išlo o celý liter. Na namotivovaný Majcichov sa prišli pozrieť celé Brestovany, ktoré deň predtým zázračne vyhrali v Šulekove. Chlapci majcichovský od začiatku v túžbe dokázať, že si tie peniažky zaslúžia, dohrávali každý súboj, často za hranicou regulárnosti. Napriek tomu však boli Hrnčiarovce v prvom dejstve lepším tímom a kombinačnými akciami sa dokázali dostať aj k zakončeniu. V 9.minúte Jeďo obišiel na šestnástke stopéra domácich a tvrdou strelu takmer vyrazil bránu zo základov. Na naše nešťastie však strela smerovala len do brvna. O streľbu sa tiež pokúšal agilný Maťo, jeho strelám však chýbalo viac presnosti a razancie. V 30. minúte Hrnčiarovce opäť zakombinovali, Jeďo posunul loptu Maťovi, ten našiel na pravej strane voľného Kura, ten však vonkajším nartom namieril vedľa. Polčas plichta.

Druhé dejstvo prinieslo zväčša bojovný medzišestnástkový futbal, s množstvom nepresností hlavne na kopačkách hostí. Citeľné to bolo najmä v strede poľa, kde chýbal Sedlo, ktorý alternoval na stopérskom poste. Hrnčiarovce sa síce snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, narážali však na obranný val domácich, či doplácali na spomínané nepresnosti. Inak to už bol známy polčasový (ne)prekvapivý výsledok Sajfr sity, ktorý mimochodom tiež zaryžoval v minulom kole v Šulekove. Tam si blahoželajú za také vylosovanie. Hádam tie zápasy vyjdú aj na nový traktor. Ale naspäť do Majcichova. Hrnčiarovce sa tlačili dopredu, výsledkom však bola iba jedna čistá šanca, keď dovtedy nevýrazný Valšo strelou zo šestnástky vyprášil gólmanovi domácich rukavice. Naopak bližšie k víťazstvu boli Majcichovčania, ktorí využívali okienka v obrane. Hostí dvakrát podržal dobre chytajúci Kuzmič.

Nacvičovali sme to v sprche, ako nás má podržať. V 72. minúte dobehol Valšo z posledných síl k čiare, aby ho vystriedal Vozo, ktorý sa po pár minútach posunul dozadu, do stredu sa posunul kreatívny Sedlo, napriek jeho snahe a kreativite sa však stav nemenil a mohlo byť ešte horšie, keď v 85. minúte z ofsajdovej pozície unikol Geržo, v situácii dvaja na Kuzmiča prihral voľnému útočníkovi domácich, ktorý trestuhodne prestrelil prázdnu bránu. Tomu sa asi z tej tisícky neujde nič. Inak, keby tam bol s ním Valšo, ako keď ešte obaja válčili za Majcichov, určite by si prihrávali až by to rozhodca nevydržal a ukončil stretnuti. Ako dva roky dozadu, keď hrali proti nám a dvaja pred brankárom si prihrávali od 23. do 29. minúty.

Záverečný hvizd na sekundu presne, domáci že YES. WTF??? Yes? No nič, asi aj bod s posledným tímom súťaže má svoju cenu. A my už vieme akú.

Ale tak ja to neberiem v zlom, každý zápas by sa mal hráč snažiť vyhrať. A ak ma ešte niekto dodatočne namotivuje, prečo nie? Chrapúnstvo je to vypustiť. Predať. Patrí sa poďakovať aj Leopoldovu, že predchádzajúce kolo nás v Brestovanoch nepotopili a verím, že zrovna tak nás nepotopia ani chlapci z Linča budúce kolo. No a na nás zostáva už len posledný krok, potvrdiť jarnú fazónu doma s Dvorníkmi. P.S.: Ak by plánovali nepricestovať, nech nám dajú včas vedieť, pôjdeme na Trnavskú trinástku. A nie, že povedia že neprídu a potom prídu a nás budú zbierať po meste. :-) Nazdáááár