Na hrnčiarovské výročie sme sa pripravili v Dolnej Krupej

26.07.2018 10:59

Milí priatelia,

leto už tradične patrí dlhým slnenčným dňom, krátkym nociam, zábave, pivu, neviazanému sexu a letným futbalovým turnajom, či memoriálom.

V jednu takúto sobotu sme to všetko absolvovali na memoriály Libora Jarábka v Dolnej Krupej, akurát s tým, že s nami všetkými krátko predtým neviazane vyje..la vláda. Ostatne ako obyčajne. Inak bolo všetko ako malo byť, dokonca aj s medzinárodnou účasťou, keď sa okrem tímov Hrnčiaroviec, Pustých Uľán a domácej Dolnej Krupej, predstavili aj českí hostia z Prostřední Lhoty. Tých nám žreb aj prisúdil hneď v prvom zápase turnaja. Mala to byť pre nás malina, zvlášť potom, ako naši bratia spoza Moravy absolvovali piatkové aklimatizačné sústredenie.

Možno aj preto boli nútení siahnuť po legionároch z trnavského kraja, ktorí smrtiacu dvojkombináciu P11°, V40% predsa len zvládajú lepšie.

Asi aj preto sme začali príliš profesorsky, situácie sme sa snažili riešiť najmä individuálne, ale v úmornom teple, že aj Pelle by si povedal, že to je už moc, sme týmto spôsobom akurát strácali sily, ktoré nám chýbali práve v návrate do obrany. Navyše Dudko si nevyhebloval pred zápasom hlavu tak, aby ju dvomi hlavičkami v pekných šanciach usmernil do siete a po jednom z prienikov nechal vyniknúť gólmana Lhoťanov. Tí to zväčša skúšali strelami zo stredných vzdialeností, po dvoch zvonila žrď a brvno. Do druhého dejstva sme premiešali zostavu, úvodných 10 minút napriek trom čistým gólovým šanciam hostia ustáli, naopak prípravkárskú chybu potrestali prvým gólom, aby o 5 minút na to do našej otvorenej obrany zvýšili na 2:0. V druhom zápase sa domáci Dolnokrupančania rýchle ujali vedenia a z predvedenej hry sme tipovali, že výsledok bude len otázkou skóre.

Aj bol. Iba úplne inak, než sme predpokladali. Neobývané Včelíny, inak povedané aj Pusté Úľany zapli na vyššie obrátky, po sérii šancí na jednej aj druhej strane, sa ujali vedenia 2:1 a keďže domáci odmietli šance, čo by aj Jeďo premenil na prvýkrát, hostia ešte dvoma gólmi rozhodli o svojom postupe do finále. 4:1. V polčase memoriálu si zmerali sily žiaci Hrnčiaroviec a domácej Dolnej Krupej, takže prítomná divácka kulisa konečne videla aj pekný futbal. A futbalové nádeje. Kdoví možno nám niektorí z nich prinesú v budúcnosti takú radosť ako futbalisti Spartaka. Ale nie ako zo Senice. Ako z Varšavy. Po obojstranne útočnom a behavom futbale nakoniec zvíťazila omladina Hrnčiaroviec. Všeobecne Krupania sa predstavili ako dobrí hostitelia a to tak vážne, ako aj v humornom tóne. Ani nechceli tuším vyhrať. V zápase o 3.miesto opäť začali nátlakovým futbalom, dvakrát v čistej šanci zachraňoval nestarnúci Bufón, na tretiu strelu však bol prikrátky - 1:0. Potom však na nich opäť doľahla slnečná slepota a netrafili sa ani z vyložených príležitostí, keď v prvom dejstve dominovali. V druhom už tempo mierne upadlo, čo bola voda na hrnčiarovský mlyn. My tak nejak všeobecne čerpáme z úpadku. V strede točil kolesom neúnavný Sedlo, technickými parádami sa prezentoval Pílka, ktorý na dvakrát aj prekonal gólmana domácich. Zápas sa už už schyľoval k penaltovému rozstrelu a už som ani nechcel ísť na ihrisko, ale okolnosti ma donútili, a kto ma pochváli, ak nie ja sám, najprv zo stredu na Sedla taká lopta za obranu, že Na skle maľované, nenamieril však presne. Ale minútu pred koncom ma Sedlo vysunul naľavo, mäkkým nadýchaným míčem sem našel na jedenáctke Kubi-Čekovu hlavu, ktorý ju sklepol Sedlovi na halfvolej. Feri nemal šancu. 2:1. Dokonalý obrat. Vo finále to už bola jasná záležitosť Opustených Včelárov, ktorý Strednú Obec porazili jednoznačne 4:0.

Ale to už sme až tak dôsledne nesledovali, nakoľko sa nám venovali hostitelia a nedá sa stíhať úplne všetko. Aj pivo, aj guláš a zábavu.

Vynikajúca akcia, v príjemnom prostredí, akurát diskotéku spláchla búrka, tak sme sa v noci presunuli na nočné kúpanie na záhradku.

Už túto sobotu nás čaká domáca akcia a to 90 výročie futbalu v Hrnčiarovciach, takže ak sa niekto chce pred Zlatými Moravcami správne vyhecovať, je vítaný. Nazdááááár.