Futbalové Hrnčiarovce ešte z najhoršieho nie sú vonku, nutne potrebujú rozšíriť káder

15.07.2015 07:14

Futbal v Hrnčiarovciach nad Parnou má za sebou veľmi nevydarenú sezónu. A-mužstvo zachránilo od zostupu do nižšej súťaže iba Jalšové, ktoré sa v polovici sezóny odhlásilo zo súťaže a stalo sa tak vypadávajúcim mančaftom.

Družstvo získalo iba deväť bodov, len raz z 28 zápasov vyhralo (víťazstvo proti Jalšovému z vyššie spomenutých dôvodov anulovali) a záver súťaže dohrávalo mužstvo už viac-menej len zo zotrvačnosti.

Tréner Štefan Kessl už päť kôl pred koncom oznámil, že od novej sezóny pokračovať v klube nebude.

Letná príprava nezačala najhoršie. K tímu prišiel mladý ambiciózny kouč Jozef Kováč, prvou posilou sa stal mládežníckymi kategóriami Spartaka ošľahaný stredopoliar Radovan Pilíšek, ktorý naposledy pôsobil v Hornej Krupej.

Tomly: Trénuje len deväť hráčov

Lenže, ako sa ukazuje, v Hrnčiarovciach ešte ani zďaleka nemajú vyhrané. A svedčí o tom aj najnovší status na sociálnej sieti, ktorý zverejnil klub na svojom profile:

"Hrnčarovania, skoro všetci hovoríme, že sme futbalovou obcou. Tak ukážme, že sme naozaj futbalová obec a záleží nám na ďalšom smerovaní futbalového klubu. V našej obci je stále veľa kvalitných futbalistov. Vy ste pokračovateľmi dlhoročnej tradície futbalu v Hrnčiarovciach. Každý z Vás má dvere otvorené a môže sa ukázať, prísť a vstúpiť do radov futbalového klubu ako aktívny futbalista alebo funkcionár. Verím, že sa tak stane a nebudeme situáciou donútení neprihlásiť mužov do súťažného ročníka 2015/2016. Tréningy sú v utorok, stredu a piatok o 18:00 h," píše sa na facebooku.

K situácii v klube sa bližšie vyjadril tajomník ŠK Rapid Bystrík Tomly. "Situácia je taká, že momentálne trénuje deväť hráčov, čo je dosť málo. V sobotu sa hrá v športovej hale turnaj o pohár starostu. Malo by tam hrať zhruba 70 chlapcov, výzvu na Facebooku sme smerovali najmä k tomuto podujatiu. Vieme, že v obci je množstvo chlapcov okolo 25 rokov, chce to len, aby sa vrátili k futbalu," uviedol Tomly.

Družstvo je riadne prihlásené do nového ročníka a odštartuje ho. "Bola by však obrovská škoda, ak sme počas súťaže museli pristúpiť k odhláseniu tímu pre nedostatok hráčov. Verím, že na tento čierny scenár nepríde. Obzvlášť by ma to mrzelo z dôvodu, že o tri roky bude mať klub 90-te výročie založenia."

Nedokážu súperiť v platení hráčov

Minulú sezónu odtiahli v Hrnčiarovciach prevažne "starí pardáli". Mladých sa do tímu zapracovať zatiaľ výraznejšie nepodarilo, nové posily sú v štádiu riešenia, funkcionári rozhodili siete aj v kluboch, ktoré končia s A-mužstvom, no zatiaľ sa im na prestupovom trhu nedarí.

"Bohužiaľ, niektoré kluby okolí si dovolia zaplatiť hráčov, s čím malý klub ako sme my, financovaný hlavne s podporou obce, nemôže súperiť," pokračoval.

Neutešenú situáciu budú ďalej riešiť. Tomly verí, že príde pozitívny zlom. Nepripúšťa si ani, že by sa zopakoval scenár z predošlého roku, keď Hrnčiarovce pohoreli výsledkovo.

"Som o tom presvedčený, že taká sezóna sa už nezopakuje, na chlapcoch už bola vidno demotivácia. Futbal hrali, len aby sme so cťou dohrali súťaž. Ivan Jedinák si už nemal s kým nahrať, verím tomu, že nový tréner prinesie nový závan do tímu a chalani sa reštartujú."

Pomôcť k pozitívnejšiemu štartu do nového ročníka by Hrnčiarovciam mohlo aj priaznivé vylosovanie.

Prvé tri kolá novej sezóny oblastných majstrovstiev odohrajú na domácej pôde, keď postupne privítajú Cífer, Šulekovo (medzi klubmi prišlo k dohode o výmene poradia domácich stretnutí) a Veľké Orvište, následne pocestujú k nováčikovi z Boroviec.

 

článok bol publikovaný: trnavskyhlas.sk