Družstevníci pritlačili zostupový dekel

24.05.2016 07:22

Tentoraz písal "Vozo" odľahčene o zápase Horná Krupá - Hrnčiarovce 3:0 (0:0)

Milí priatelia,
papierovo jasne vyzerajúci zápas posledných Hrnčiaroviec na horúcej pôde lídra z Hornej Krupej však tentoraz nevyznel tak jasne v prospech domácich. Opäť trochu oklieštená zostava hostí sa zamerala na pozornú defenzívu a prehustený stred poľa. Tým pádom sa vedúci družstevníci do šancí dostávali len sporadicky, aj to s prispením hosťujúcej obrany. O čo bol futbal chudobnejší na šance, o to viac bolo vidieť ako si Vozo vzadu uši okopával. Nebol to jeho deň. Medzišestnástkový futbal pokračoval do konca polčasu. Plichta. Pár nespokojných divákov vyrukovalo dokonca s teóriou o predanom zápase. Inu bol to zápas o prvom góle. V druhom dejstve domáci družstevníci viac otvorili hru a začali sa tlačiť pred hrnčiarovskú šestnástku, čo ale práve na opačnej strane využívali rýchli krídelníci Majcon s Quetom, po ich individuálnych prienikoch však dobré centre nenašli adresáta. V 65. minúte obrana hostí neodvrátila útok domácich, zaklincoval to Vozo, od ktorého sa lopta odrazila k domácemu útočníkovi, no a ten si ochotnícky nabehol na Vozovu hokejku. Penalta. Boris Mikláš však šupovicou takmer vytrhol ľavú tyč brány od základov. Keď už to vyzeralo na bod, prišiel úder z čistého neba. Spoza šestnástky zbadal v 70. minúte odkrytý kút brány Holič a nachytal Kuzmiča na holičkách. 1:0. Opäť záver zápasu, kedy úzky káder nedovolil ani prestriedať, nakoľko na ihrisku už boli všetci žolíci a na lavičke iba rekonvalescenti. Aj preto lebo adolescenti nemajú čas.

Zbabranú penaltu si v 76. minúte bohato vynahradil Boris Mikláš, kedy po priamom kope takmer z polovice hrišča nachytal s pomocou vetrov Kuzmiča aj druhýkrát. 76. minúta, 2:0. Vzhľadom k priebehu zápasu trochu kruté, zmierniť výsledok sa ešte pokúšali Jeďo, Kuro aj Rado Van na našu smolu však nemierili presne. Zahrmelo preto opäť na opačnej strane, k lopte sa na rohu šestnástky dostal Kobetič a placírkou k vinglu nedal Kuzmičovi šancu. 84. minúta a 3:0. Domáci legionári teda potvrdili víťazstvo v súťaži a nad nami zostal stále vidieť zostupový dekel. Ale to neznáte hadimršku. Zostávajú tri zápasy a to budeme aj trávu žrať, že ked už sme to takto vytiahli tohom bohdá nebude, že by sme sa mali porúčať. Ej bisťu, takú teda nehrali. Nazdáááár