Bez fazule chilli con carne nenavaríš

26.08.2015 07:04

Tentoraz písal odľahčene o nedeľnom zápase Hrnčiarovce - Veľké Orvište 1:3

Milí priatelia, 
v deň, keď všetci cezpoľní špekulanti zistili, že za dva lístky na otvorenie City Arény im trojizbový byt dokonca ani na Linčianskej nikto nevymení, ba niektorí aj dostali po tých špekulantských hubách, zareagoval aj Oblastný futbalový zväz Trnava skorším termínom výkopu okresnej Primery division, tak aby futbalisti aj fanúšikovia stihli vidieť Hranolove nové hodinky. Výrazne oslabeným Hrnčiarovanom cez týždeň nevyšli Veľkoorvišťané v ústrety a zápas sa tým pádom nepreložil, do útoku sme opäť museli posunúť ďalšieho brankára, toho predchádzajúceho sme stiahli do zálohy, k feši Bufónovi sa na hrot postavil atleticky dobre disponovaný no s trojročným restom Maťo Ohrablo. José pozmenil taktiku, ale ako sme po zápase skonštatovali, bez fazule chilli con carne nenavaríš. Červené karkulky z predchádzajúceho kola Pišta a Vozo sedeli na tribúne, k nim sa pridal zranený Jeďo, pilier zadných radov Lubo bol ešte emigrovaný a Sedlovi svadobčani prekukli lesť, keď sa namiesto seba pokúsil podstrčiť na svadobný obrad figurínu z výkladu. Blbá náhoda, zabudol jej dať dole parochňu. A tak to všetko zostalo na pleciach zopár statočných. Velkoorvišťané sa po prvých 15 minútach rýchlo otriasli a neúnavne ohrozovali domácu svätyňu, v ktorej však kraľoval Kuzmič. Najmä jeho robinzonáda keď v spomínanej minúte natiahol ruku jak ten čávo z fantastickej štvorky bola ukážková. Našim chlapcom sa uprieť snaha nedala, ale dlhé dokonca niekoľkoročné pauzy sa oklamať nedajú. Vím aj podľa seba, trénujem pravidelne, ale furt som drevo, však Šurinka by vedel povedať. Inak polčas plichta, chlapcov prišiel do kabíny povzbudiť Jeďo.

José bol nútený prestriedať dobre hrajúceho, ale zraneného Dudka, Bufónovi už tiež sypelo v tých smiešne zarastených prsách, do zadu sa teda postavil navrátilec z Humpolce /Hliník/ Ivo Hlinka a vpredu si súťažnú premiéru odbyl Giovinho. Nulový stav však vydržal len do 49. minúty, keď bezmocného Kumiča prekonal Zsolnay. Jeďo opäť navštívil kabínu. Domáci sa platonicky pokúšali spraviť niečo s výsledkom, futbalovo však všetko stálo na Rado Van Oném, Maťovi Zaoralovi, Šurinkovi, Cigym, predtým Dudkovi, potom Ivo Hlinkovi, čo bolo málo a tak výraznejšie ohrozil bránu len prenikajúci Maťo Ohrablo. Jeďo navštívil kabínu opäť. Naopak nabudení hostia dobýjali Kuzmičovu bránu a len vďaka pohotovým zákrokom sme nevyfasovli päťku. Dianie na ihrisku pretavil do svojho druhého gólu po chybnej rozohrávke preťaženej domácej obrany Zsolnay v 72. minúte, Jeďo navštívil kabínu opäť, o 10 minút neskôr sa k strelcovi pridal Pavlovič na 0:3, aby kozmeticky upravil konečný stav neúnavný Maťo Zaoral - 1:3.

Asi nemá veľký zmysel rozmýšľať čo by bolo, keby, jednoducho v súboji o Čierneho Petra, Veľkoorvišťania využili len ponúkanú situáciu, myslím, že my by sme urobili to isté. Našim chlapcom patrí vďaka, že mančaftu prišli pomôcť a že keď už sa nehrá ten dedinský fotbal v Trnave, tak aspoň takpovediac za rohom. Inak Jeďo s Pištom ju potom dorazili, ale zlatko ja som tam nebol, ja som strážil psíka, ako som bol býval súbil. Hotové zlatíčko som bol, až to tomu Ivanovi podozrivé bolo. Posielam pusu do Chorvátska, doma všetko v poriadku. A vám milí priatelia nazdáááár o týždeň po prvých troch bodoch od horúceho favorita.