Ach to zakončenie... Nám ani zbrojný preukaz nevydajú

03.10.2018 21:01

Milí priatelia, v sobotu sme varili so Zdenkom Poltergeistom menučko "Ako si d..j..t sobotu." A pritom to tak dobre vyzeralo. V záklede nastúpili všetci oslávenci: Mário Michal Šóš, Marcel Michal Kankara, Ivan Michal Hlinka, Milan Michal Serbák, Dávid Michal Lukáčik ... až po Iva Michala Jeďa.

Úplne šecko bolo pripravené na epické víťazstvo, akurát nás súper prekvapil zostavou: Etela Baloghová Hrantová s Boženou Slančíkovou Timravou. To sme si ešte v aute s Jeďom srandu robili. Tá nám vydržala až do tretej, potom prišli Dobrovodania. Oproti minulajšku tiež prišli neskoršie, ale minule vhupsli do zápasu prakticky bez roczvičky a polčas 0:2. A že nie, toto sa nemôže opakovať, dajme si záležať. Aj sme si dali. Už v 5. minúte mal Paťkoló celú polovicu hrišča iba pre seba. Nikde nikoho, oproti len brankár a brána. Keby ju brankár vyrazil pred seba, tak sa stihne ešte dva krát vrátiť sám na bránu. Pác. Rovno do rúk. A potom nás zaskočili hostia. V strede loptu dokázali podržať, zakombinovali, na dostrel sa však dostali iba zo stredných vzdialeností. Alarmujúce už malo byť, že k odvráteným loptám boli vždy bližšie chlapci z hôr. Udrieť sme však mohli opäť my. Lusky z prava opäť na Paťkolóvu pravačku do päťky súpera, ale taký efekt, jak keby idem doma zásuvky opravovať. Barák bez prúdu a s magnetom by ma nakladali do vreca. Zase ništ. To už sa blížila 30.minúta. Opäť Paťo. Tak krásne si zabiehal za obranu, akurát sa pred zakončením vždy zbláznil. Aj v spomenutej minúte mohol ísť sám, ale či sa mu na stehne rozviazala anakonda, ťažko povedať, lopta mu zostala pod nohami, tak ešte skúsil vystreliť, ale trafil len navrátivšieho stopéra. A toto musím spomenút, lebo takýchto okamihov je, bolo a bude čoraz menej. Presunul som sa na pravú zálohu. Skoro šprint, ale loptu som vypichol, stopér prociva mne, tak som si ho obhodil, také behy tých 15 metrov, že som si prestal cícit lavú stranu, oprociva mne brankár a epicky som ju zajednal tiež mimo. Asi v takom štýle, že uteká preceda parlamentu na vlak a pred nosom mu uteče. Bapka sa pýta: "Čo pán kapitán, utiekol Vám? Ale chuja, do péčka som ho poslal!" A ešte k tomu nám tí drzí hostia stihli v obrane aj pozatápať. Odrazené lopty, vybojované lopty, trochu presnejšia muška a mohlo byť ešte horšie. Trochu sme sa vpredu pobláznili a miestami sa hralo 5 proti piatim. 5 v útoku a 5 v obrane. V strede dzíra. Sem tam Sedlo. Polčas plichta. Všetka česť, Dobrovoďania predviedli výborný výkon, miestami pôsobili ako lepší tím, na čisté šance im však nedala nárok stopérska dvojka Marcelinho s Ivušom, väčšina ich streleckých pokusov tak bola spoza šestnástky cez húštinu tiel. Ťažké lopty, ale Bufón bol na svojom mieste. Aj sme mu hovorili pred zápasom: "Majo, toto je tvoja šanca, si mladý, nemáš ešte ani 50, zabojuj o to miesto v zostave." Dobre sa toho zhostil. Na svoj vek je mimoriadne vyzretý. Ok, vzadu sme mali istotku, ale to zakončenie. Nám ani zbrojný preukaz nevydajú. A ked si pozrú naše štatistiky, neviem či nám v lepšom prípade nezeberú vodičáky. Ešte pred zápasom som bol skromný, počítal som okolo päťky. V druhom polčase vzhľadom na dobrý výkon súpera bolo jasné, že to bude o maximálne gól.

Ten sme nedali ani po rýchlej kontre, kedy obranu vykombinovali Pílka s Paťkolóm, do zakončenia sa dostal Pilníček, sám však zoči voči hosťujúcemu gólmanovi namieril na odstaveného bulharského kamionistu. Potom už len také poťašance, pred finálnym zakončením už chýbal klud a ked raz po päťdesiatke skončím s Jeďom kariéru, prehovoria ma hrať iba proti Hrnčiarovciam doma. Budem síce viac na zemi ako na nohách, ale viem, že rozhocci z toho vydolujú aspon 10 priamych kopov. Asi máme kyselé víno, alebo čo. Nazdáááár